Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та вибухонебезпечні предмети спричинили 75 жертв серед дітей у період з 24 лютого 2022 року до 15 лютого 2023 року. Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Міністерством внутрішніх справ України запустили вебсайт «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей.
Ресурс містить чотири розділи: для батьків, вчителів, підлітків та дітей. У кожному з них викладено адаптовану до віку інформацію про різновиди мін та правила поводження з ними. У розділі «Вчителям» можна знайти методичні рекомендації щодо проведення уроку з мінної безпеки та презентації для учнів різних класів.
Освітні матеріали з мінної безпеки
для дітей, молоді, педагогічних працівників та батьків
Міністерство освіти і науки України спільно з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні реалізує низку проєктів із розроблення та поширення матеріалів з мінної безпеки для дітей та дорослих.
Зважаючи на значну актуальність зазначеної проблеми для здобувачів освіти в Україні ЮНІСЕФ розроблено ряд освітніх матеріалів з мінної безпеки для дітей, молоді, педагогічних працівників та батьків. Зазначені матеріали в електронному вигляді для використання під час освітнього процесу та виховних заходів можна скачати за покликанням
https://drive.google.com/drive/folders/16uUrNf1ovAXKaaB7GVErr6iWn0Womj3m?usp=sharing.
«Мінна безпека не безПЕКа»
В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з видавництвом «Ранок» розмістило у відкритому доступі книжку «Мінна безпека не без ПЕКа», яку важливо прочитати батькам разом із дітьми.
Посібник у форматі коміксу роз‘яснює дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Правильні дії головних героїв у ситуаціях, пов’язаних із мінами чи вибухонебезпечними предметами, стануть взірцем для наслідування.
Інтерактивна онлайн-книжка допоможе в ігровій формі легше засвоїти матеріал. Видання рекомендоване до читання здобувачам освіти та їхнім батькам. Розміщені інформаційні плакати допоможуть ліпше запам'ятати, що потрібно робити у випадку, коли виявили міни, вибухонебезпечні чи підозрілі предмети.
Дотримуйтесь правил поведінки в небезпечних ситуаціях: це може зберегти ваше життя!
✔ Частина 1 (завантажити тут) https://drive.google.com/file/d/17TCydsH17e5Ku_YnVkKgAQ9C3ZMVeAv5/view
✔ Частина 2 (завантажити тут) https://drive.google.com/file/d/1CLslQ3doYQWopKL1FMSi8Ps2YKicDfCS/view
✔ Завантажити (pdf): Бесіди з безпеки життєдіяльності в школі
https://drive.google.com/file/d/1hhrB9lCRdhwgphDyrrc1sCZB0fVtiCu0/view
✔ Завантажити (pdf): Абетка з безпеки https://drive.google.com/file/d/1BijRGtWLkAkKdiy8fipFcUir4sOcz_DO/view